Przygotowanie do ciąży

Coraz więcej kobiet, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne problemy z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

stymulacja mięśni kegla

Do niedawna był to temat tabu i mało która z dam decydowała się mówić o swoich przeszkodach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz problemy ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć niezwykle szybko po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym prawidłowiej, bo ćwiczenia przynoszą wtedy poprawniejsze wyniki. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, wybitnie znaczącą kwestią są też treningi oddechowe, które należy później jak zwykle powtarzać. Co więcej, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest przede wszystkim paniom, które miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo prędko zezwala ona wrócić do normy i czuć się dobrze. Dużo pacjentek twierdzi, że dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź niedogodności bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *